Elektromobiliai, įkrovimo stotelės, prekyba
 
 

Elektromobilių kainos, gamyba ir kodėl...

(serijinės gamybos elektromobilių kainos pateiktos žemiau)

Manome, kad tai tik laiko klausimas, tačiau šiai dienai elektromobilių gamyba didiesiems automobilių gamintojams vis dar ne prioritetinis tikslas arba „dar ne šiandien“. Nors jau dabar būtų galima sukurti elektromobilį ir už prieinamą kainą. Neretas čia pridurtų, kad pastariesiems alternatyvos įprastą kurą „vartojantiems“ automobiliams nelabai ir palankios, tad skūbėti pasiūlyti pigesnį produktą dar „galbūt ir neverta“. Esama ir nemažai kitų teorijų bei nuomonių šiuo klausimu, bet tai jau kita tema...
Vis tik, daugelis tikrai girdėjo apie jau spėjusius pasižymėti serijinius elektromobilius, kurie vos pasirodę iš karto „susišlave“ ir nemažai tarptautinių apdovanojimų. Įskaitant europos metų automobilio ir pasaulio metų automobilio titulus, juos „atimant“ iš įprastai geriausiais renkamų tradicinių automobilių. Tuom tik primenant, kad elektrinė transporto priemonė ne tik galėtų, bet ir yra...

Deja, su trenksmu sugrįžę „elektrinukai“ turi savo kainą, neretai teisinamą didelėmis investicijomis į gamybą. Galiausiai tokiu būdu „iškasama duobė“ ir net pažangesnė transporto priemonė tampa sunkiai konkurencinga - daugeliui neprieinama. Tarsi to būtų maža, tautiečiai negalėtų pasigirti ir mokestinėmis lengvatomis, kurios subsidijų ir kitais pavidalais jau taikomos kitose šalyse, įsigyjant tokį automobilį. Todėl šiai dienai elektrinio automobilio, prieinamumo masiniam pirkėjui, klausimas vis dar skaudžiausias. O skeptiškai nusiteikusiems tai suteikia svaraus pagrindo sudvėjoti tokių pasiūlymų nauda ar neigiamai pasisakyti elektromobilių atžvilgiu.


Nenorėdami visiškai su tuo sutikti ir primenant apie elektromobilio pranašumą prieš tradicinį automobilį siūlome Jūsų automobilio, perdarymo į elektrinį, paslaugą. Laiko patikrintas ir pasiteisinęs, automobilio elektrifikavimo, sprendimas suteikia galimybę pasiūlyti elektromobilį už 35-55 tūkst. Lt kainą (su mokesčiais).

Galintys sau leisti įsigyti vieną iš serijinės gamybos elektromobilių - džiaugsis jo pranašumais prieš tradiciniais degalais varomą automobilį. Kitiems, savo ruožtu, galime pasiūlyti Jūsų turimo/pasirinkto automobilio perdarymą į elektrinį.

Ne taip senai rinkoje atsiradusios pažangesnės traukos baterijos, sukūrė sąlygas ir Lietuvoje pasiūlyti, svetur jau seniau sėkmingai veikiančias, paslaugas, - įprastą automobilį visiškai perdaryti elektriniu. Gera žinia ir tai, kad „vietoje nestovinčios“ technologijos suteikia ir pranašumo. Taip perdarytas automobilis, tapęs elektriniu ne tik nenusileidžia minėtiems gamykliniams elektromobiliams, bet paprastai juos ir lenkia vienu įkrovimu nuvažiuojamu atstumu ar techninėmis charakteristikomis kaip, pavyzdžiui, variklio galingumas.


Kiek kainuoja ir kodėl?

Didžiausią elektromobilio kainos dalį sudaro elektromobiliui reikalingi komponentai, kaip antai traukos baterijos („akumuliatoriai“), elektrinis variklis, šių komponentų valdymo bei priežiūros sistemos (variklio valdiklis - keitiklis, BMS...). Tokie, elektromobiliui reikalingi, agregatai paprastai itin patikimi ir ilgaamžiai, todėl atitinkamai nėra ir pigūs, kaip dabar įprastos, tačiau ir palyginti greitai sudylančios, automobilių dalys. Elektromobilio komponentų patikimumas daro įtaką tiek gamyklinio elektrinio automobilio kainai, tiek ir automobilio, perdaromo į elektrinį, reikalingam biudžetui. Neretai daromi elektromobilio kainos palyginimai su įprasto automobilio kaina yra ne visai teisingi, visiškai neatsižvelgiant į ilgalaikę perspektyvą. Elektromobilio kaina neretai vis dar didesnė už standartinį automobilį su vidaus degimo varikliu. Tačiau įprastas automobilis 3 kartus nusileidžia elektromobilio važiavimo kainai ir visiškai neprilygsta eksploatavimo priežiūros išlaidoms, kurios, elektromobilyje veikiau simbolinės - neretai ir nieko nekainuojančios, išskiriant tik paties automobilio „donoro“ kėbulo ir važiuoklės priežiūrą, padangų keitimą.

Ne veltui sakoma - „genialu tai, kas paprasta“. Ir manome, kad elektriniai automobiliai verti tokio prilyginimo, dėl savo praktiškos konstrukcijos. Atsisakant perteklinių sistemų, - sunkiomis sąlygomis dirbančių detalių, elektromobilis tarsi savaime „susikuria“ palankesnes sąlygas patikimai eksploatacijai, gedimo tikimybę sumažinant iki minimumo. Ir praktika tai patvirtina.

 

Ieškantiems Jūsų poreikius atitinkančio elektromobilio, pageidaujant pasikonsultuoti - kviečiame susisiekti. Patarsime ir suteiksime reikalingą informaciją: sužinosite apie elektromobilius ar pasirinktą modelį daugiau. Kai kuriais atvėjais pasiūlysime ir išbandyti.

Siekiantiems sutaupyti (ieškantiems optimiauliausio sprendimo) pasiūlysime perdaryti Jūsų turimą ar pasirinktą automobilį, „išgaunant“ Jums reikalingus automobilio parametrus ir tokiu būdu maksimaliai optimizuojant išlaidas, pagal kiekvieno „kišenę“.

Detalesnė informacija apie kiekvieną iš perdaromų arba kitų elektromobilių bei jų techninius parametrus pasiekiama mūsų produkcijos kataloguose ir su mumis susiekus. Preliminarios, pateiktos elektrinių automobilių (elektromobilių) kainos nurodytos su mokesčiais (galutinės). Automobiliai su garantiniais įsipareigojimais teikiant ilgametę garantinio serviso paslaugą.