Elektromobilio principas ir pati konstrukcija daug paprastesnė nei automobilio su vidaus degimo varikliu. Įprastas variklis dirba sunkiomis sąlygomis ir turi daug judančių detalių, kurios dyla ir taip reikalauja pastovios priežiūros, susijusių išlaidų. Neretai - didelių. Elektromobilyje priešingai - dėl patvarios ir lengvai prižiūrimos konstrukcijos itin retai iškyla didesnių techninių problemų, o gedimo atvėju - remontas palyginti pigus, greitas.
Elektromobilyje nėra, todėl nereikia keisti tepalų, filtrų, nėra ir įprastos aušinimo sistemos, taip pat galima pamiršti dirželio, žvakių bei daugybės kitų detalių ar kitų komponentų keitimą, įprastai patuštinančių mūsų piniginę. Jau vien todėl galima teigti, kad elektromobilio privalumai išryškėja kalbant ne tik apie kelis kartus mažesnę važiavimo kainą. Užtenka prisiminti kiek rūpesčių kelia tradicinio automobilio priežiūra, vien tam, kad išsiilgęs ypatingo dėmesio, pastarasis nekrėstų nemaloniai netikėtų pokštų kelyje. Kitaip nei tradiciniai degalais varomas automobilis, elektromobilis nereikalauja pastovių investicijų, ne toks „lepus“ priežiūrai ir dar pigiau važiuoja.
Visai nepasigendama ir varginančios vibracijos, triukšmo, įprasto sudegusių degalų kvapo ar jau minėtos priklausomybės. Netrukdo ir galimybė visai nemokėti už stovėjimą mieste, leidimas važiuoti A juosta ar naudotis kitomis elektromobilių privilegijomis.
Elektrinio variklio ilgaamžiškumas, pigus elektromobilio eksploatavimas, įskaitant ir kelis kartus mažesnę „važiavimo“ kainą, ilgalaikėje perspektyvoje nustelbia, tegul ir didesnę investiciją į tokį automobilį. Praktika tik patvirtina, kad tai pažangesnis, šiai dienai tinkamesnis sprendimas.
Kai kurie teigia, kad malonu žinoti ir tai, kad „važiuoji elektra“. O vienas Klientų pasidžiaugiant prasitarė, kad „dabar iš tiesų gali mėgautis stereo“, - kokybišku audio aparatūros garsu automobilyje, pastarajam greitai pastebėjus, jog gerokai sumažėjo įprasta vibracija ir pašalinis triukšmas automobilio salone.
Mėgstantiems „gerą trauką“ ir važinėjantiems didesnės galios automobiliais taip pat turime gerų žinių - elektromobilis pranašesnis ir šiuo klausimu. Elektrinis variklis užtikrina pastovų sukimo momentą, net ir esant mažam greičiui, o konstrukcija leidžia visą galią perduoti ratams automobiliui vos pajudėjus. Todėl judant iš vietos, įsibegėjant lenkimui ar kitais atvėjais, - elektromobilis Jus džiugins visai „nekukliai“ domonstruodamas savo „veržlumą“. Vis dažniau kalbama ir apie elektromobilius lenktynėse. Pavieniais atvėjais tokie projektai ir įgyvendinti, o rezultatai nustebina net visko mačiusius automobilių sporto aistruolius.
Elektrinio variklio naudingumo koeficientas didesnis 3-5 kartus, lyginant su tradicinio automobilio varikliu. Elektromobilyje prarandama ne daugiau kaip 15% energijos, kai tuo metu įprastame automobilyje, šilumos pavidalu, išvaistoma daugiau kaip 70% degalų. Tai reiškia, kad elektrinis automobilis perkamos energijos nešvaistys aplinkai šildyti, tokios energijos reikės gerokai mažiau, todėl ir išlaidos už tokius „degalus“ maloniai stebins jus bei džiugins jūsų piniginę.
Namuose kiekvienas turime asmeninę „elektromobilio kolonėlę“ (elektromobilį įkrauti ir taip paruošti važiavimui galima ir iš įprasto elektros tinklo - „rozetės“).
Vidutiniam elektromobiliui nuvažiuoti 100 km prireiks 15-17 kWh elektros energijos, o tai yra vos 7-9 Lt ir mažiau.
Tokio „kuro“ galėtumėte „užsipilti“ avansu, kadangi su išlaidomis susidurtumėte tik įprastai apmokant sąskaitą už sunaudotą elektros energiją. Per mėnėsį elektromobiliu nuvažiavus net 2.000 (tūkstančius) kilometrų, papildomai už elektros energija jums reikėtų primokėti ne daugiau kaip 200 Lt. Nesunku paskaičiuoti kiek mums kainuotų 2.000 kilometrų kelionė tradiciniais degalais varomu automobiliu.
Daugėja viešųjų įkrovimo vietų (angl. „charging stations“), suteikiančių galimybę įkrauti Jūsų elektromobilį tiesiog mieste (pavyzdžiui, darbo metu, pietaujant ar kitur).
Nemokamas tokio automobilio parkavimas mieste, leidimas važiuoti maršrutinio transporto juostomis ir galimybė įvažiuoti į kai kurias, transportui draudžiamas, zonas.
Žemesnis, tokio automobilio, svorio centras suteikia pranašumo manevruojant slidžiame kelyje, lyginant su tradiciniu automobiliu. Stabilumas kelyje turi įtakos saugumui.
Rekuperacinė elektromobilio sistema papildomai „pasigamina“ elektros energijos, priverčiant variklį dirbti kaip generatorių stabdymo metu ir riedant neutralia pavara. Tokiu būdu mechaninė energija paverčiama elektros energija ir gražinama atgal į elektromobilio baterijas, papildomai ir visiškai nemokamai prailginant Jūsų kelionę.
Energiją tiekiantys elektromobilio akumuliatoriai tarnaus 10 ir daugiau metų arba kitaip - 400 tūkst. km, net įkraunant ir iškraunant juos kasdien. Negana to, elektromobilis su tokiais akumuliatoriais ir toliau galės būti sėkmingai eksploatuojamas, nes nuvažiavęs 400 000 km praras tik iki 30% prieš tai turėtos akumuliatorių talpos. Todėl Jums nereikia baimintis dėl laiko, kuomet elektrinis automobilis nustos važiuoti, nes taip nebus. Palyginimui galima būtų pridurti, kad tradiciniais degalais varomas automobilis sulaukęs 400-500 tūks. km ridos pasiprašys kapitalinio remonto ir tikėtina - nebebus tinkamas eksploatuoti. Elektrinis variklis jums gali pasiūlyti MILIJONO km ir didesnę ridą.
|